Blog

Aug 4

BusinessWeek || Dizaina izcilības balvas 2008

Pirms nedēļas BusinessWeek publicēja ikgadējos pasaules produktu dizaina izcilības konkusa IDEA uzvarētājus.

Uzvarētāji dažādās kategorijās apskatāmi šeit, ar nelielu aprakstiņu piedevās – no industriālā un rūpnieciskā diziana, līdz tirdzniecības vietu dizainam, interfeisu dizainam un sadzīves preču dizainam.

No kompānijām uzvarētāju godā pēc viena gada pārtraukuma atkal atgriezies IDEO. Ciešs sekotājis ir Fuseproject. Veterāni Ziba un līdz šim nedzirdētā Whipsaw dala trešo vietu.

Globalizācija turpinās. Pēc pagājušā gada pārsteidzošās SAMSUNG uzvaras pasūtītāju kategorijā, šogad uzverētājs ir franču kompānija Decathlon ar sešām balvām (un nepieklājīgi necilu web lapu), apsteidzot Apple, pārsteidzošo dāņu Eva Solo, Motorolla un One Laptop Per Child, katru ar četrām, un elektronikas gigantus Sony un Samsung ar trijām.

Palielinājies balvu skaits, ko saņēmušas dizaina komānijas kompānijās ārpus ASV – otrajā vietā ir Koreja (19) un trešajā Brazīlija (12). Patiesības labad jāteic, ka Amerika pagaidām vēl dominē (114), kas visvairāk laikam tomēr saistīts ar BusinessWeek.com izcelsmi.

Neliela video intervija ar IDEA bosu:

Interesantākie secinājumi no rakstiem un video:

1) no “push economy” (ražotājs dizainē produktus un piedāvā tirdzniecības ķēdēm) uz “pull economy” (lielās tirdzniecības kompānijas pasūta produktus ražotājiem, pieprasa tikai šim tīklam unikālus produktus vai pat veido iekšējās dizaina komandas)
2) strauji pieaugošs pieprasījums pēc servisu un pieredžu (experience) dizains
3) arvien pārliecinošāki darbi studentu kategorijā, ne tikai ārēji, bet arī profesionalitātes, izpildījuma un problēmas izpratnes ziņā
4) atgriezšānās pie minimālisma un elegances (Apple, Whirlpool)
5) būtisks sociāli nozīmīgu projektu īpatsvara pieaugums.

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers