Blog

Oct 7

Google 10^100 projekts

Esmu atgriezies no 3 nedēļu klejojumiem pa Eiropu (divas apmācības Polijā saistībā ar vienu no klientiem; BBDO stratēģiskās plānošanas ikgadējā konference Londonā; un pa vidu tam neliela Stuttgart-Munich vizīte).

Ja būs kāds brīdis – sekos arī komentārs par iespaidiem un secinājumiem, kuru ir daudz (jo īpaši no BBDO konferences, kurā līdzās daudzajām prezentācijām, gada veiksmīgāko telekomunikāciju projektu sadaļā, līdzās tādiem BBDO klientiem kā AT&T, BT, Belgacom, Telefonica, mums tika dota iespēja prezentēt arī kopā ar Lattelecom Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem veidoto projektu “Izrāviens” ).

Bet šajās pāris dienās manu uzmanību piesaistījis Google 10 gadu svinības aktivitāšu kopums, kas aprakstīts vairāk nekā pāris marketinga, reklāmas un digitālo tehnoloģiju blogos.

Jo īpaši jaudīga šķiet Project 10^100 ideja – aicinājums iesniegt idejas, kuras varētu mainīt pasauli palīdzot iespējami plašam cilvēku lokam.

Mehānika:

1) Līdz 20. oktobrim jāiesūta idejas (projekta apraksts, kas var būt papildināts ar 30″ video)
2) No 27.01.2009 Google nodos vērtējumam simts idejas, no kurām masu balsojumā tiks izvēlēti 20 pusfinālisti
3) Google solās investēt līdz 10 miljoniem USD piecās idejās, kuras izvēlēies projekta padome

Skaidri un vienkārši kritēriji:

Reach: Cik daudzus cilvēkus tā ietekmēs?
Depth: Cik dziļa būs ietekme? Cik liela ir vajadzība?
Attainability: Vai šī ideja var tik ieviesta 1-2 gadu laikā?
Efficiency: Cik vienkārša un izmaksu-efektīva šī ideja ir?
Longevity: Cik ilgstošs būs šīs idejas iedarbība?

Visvairāk priecē (a) projekta noteikumu vienkāšība a la Google; (b) vienkāša vairāku pakāpju mehānika, kas tik ļoti daudziem liks padomāt par šīm tēmām un dos iespēju piedalīties balsošanā; bet visvairāk – (c) tas, ka Google provocē visus – gan tos, kas pieteiks savas idejas, gan tos, kas tās vērtēs – domāt tik lielā mērogā.

Lai arī ko teiks skeptiķi, manuprāt, tas būs pasākums ar daudz tālejošu ietekmi, nekā tas izskatās pirmajā acu uzmetienā. Un ja kādam šāda, nesavtīga ideja ir (vai varētu nofomulēties par to sistemātiski paprātojot) – piedaloties var tikai iegūt.

Līdzās tam desmitgades mājas lapā atrodamas arī vairākas Google vadošo domātāju esejas par to, kā tehnoloģiju attīstība ietekmēs mūsu dzīvi un pasauli.

Project 10^100 klips:

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers