Blog

Oct 14

Nobela prēmija ekonomikā 2008

Viens no vadošajiem un man visinteresantākajiem (līdzās Thomas Friedman) NYTimes "op-ed" komentētājiem Paul Krugman šogad saņems Nobela prēmiju ekonomikā

Biznesa skolā, globalizācijas un outsourcing/offshoring priekšmetos viņa akadēmiskie raksti nebija tā vieglākā lasāmviela, bet kopš tā laika cenšos regulāri sekot līdzi viņa komentāriem par ekonomiku NY Times.  Iknedēļas (2xned) raksti ne vienmēr ir vienkārši, bet vienmēr dziļi, pamatīgi un interesanti. Un spēj sarežģītus jautājumus izskadrot salīdzinoši vienkāršā valodā. 
Šķiet, nemaz tiek bieži negadās, kad par Nobela prēmijas laurēātu kļūst tik aktīvi populārajos medijos rakstošs un "blogojošs" cilvēks. Bet droši vien viens no blakus faktoriem ir tas, ka pēdēos gados, līdzās saviem galvenajiem pētījumiem, viņš ir daudz analizējis un skaidrojis plašai auditorija globālo ekonomisko krīžu un recesiju cēloņus un būtību.

No pēdējiem rakstiem jo īpaši interesanti ir The Great Illusion par Gruzijas konfliktu globālā un ģeopolitiskā (un globalizācijas) kontekstā un pāris par šobrīd tik aktuālo šūpošanos globālajos tirgos –  Financial Russian Roulette un 3AM Call

(Pēdējais ir jo īpaši atraktīvs kontekstā ar šovasar tik ļoti apspriesto Hilarijas Klintones klipu 3AM Call priekšvēlēšanu cīņu laikā pret Obamu, kas iespējams ir viens no visvairāk parodētajiem klipiem YouTube.) 
Un droši vien visinteresantākais materiāls no visiem ir apmēram stundas gara Paul Krugman videoprezentācija, pirms nepilna gada tiekoties ar Google darbiniekiem. Tur ir daudz atziņu, kuras pēdējās nedēļās ir kļuvušas tik ļoti aktuālas, un ļoti pamatota un sakārtota analīze par to, no kurienes šai finanšu nestabilitātei "aug kājas". Un tas viss, kā vienmēr, vienkāršā valodā, bet nezaudējot dziļumu. 

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers