Blog

Oct 25

Seth Godin “Tribes” – par mūsdienu ciltīm

Pirms nedēļas iznākusi kārtējā Seth Godin grāmata "Tribes", kas veltīta ciltīm (pretstatā pūļiem) un marketingam, kas orientēts uz ciltīm/grupām (pretstatā masu marketingam). 

Ar grāmatas iznākšanu bija saistīta arī virkne prezentāciju, kuras autors iedrošināja “dokumentēt”. Līdz ar ko iespējams noklausīties arī audio ierakstu no NewYork prezetnācijas 22. oktobrī un apskatīt prezentācijas slaidus. Lai arī prezentācijā lielākoties ir tikai attēli, “manuālā sinhronizācija” nav neiespējama. Papildus iespēja, ko līdz šim Slideshare nebiju pamanījis – apskatīt autora komentārus

Seth Godin on Tribes
View SlideShare presentation or Upload your own. (tags: book tribes)


No vienas puses Seth Godin, kā jau Seth Godin, tipisks mūsdienu “inspirational speaker” – virspusējība un viegls populisms ik pa brīdim mijās ar labām domām, kuras gan netiek attīstītas tālāk vai dziļāk. 


Var jau būt, ka tā par šādu tēmu ir jārunā ar plašu auditoriju. Iespējams tieši tāpēc viņš ir viens no pēdējo gadu finansiāli veiksmīgākajiem populārās marketinga literatūras autoriem, viens no populārākajiem marketinga blogeriem pasaulē un viens no pieprasītākajiem komerciālajiem prezentētājiem, kurš šeit vienkārši turpina “savu darbu”. 


No otras puses, tēma ir visnotaļ aktuāla un stundu garajā runā ir virkne labu metaforu, vairāki aizmetņi tālākām pārdomām. Jo īpaši kontekstā ar masu marketinga krīzi (virzību no masu marketinga uz sarunu ar grupām); TV lomas maiņu un ietekmes būtisku samazināšanos; sociālo un profesionālo tīklu fenomenālo popularitāti; un iespējām, ko grupām (ciltīm, komūnām, kustībām) paver šībrīža tehnoloģiju iespējas. 


Viens ir neapstrīdami – piederība savai ciltij (grupai u.t.t.) ir fundamentāla cilvēka vajadzība un digitālo tehnoloģiju ienākšana mūsu mājās un kabatās paver vēl nebijušas iespējas šādu grupu daudzveidības attīstībai un nozīmes pieaugumam. 
  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers