Blog

Nov 21

ELPA (varbūt mazliet personiska atkāpe)

80to gadu pirmajā trešdaļā LV (rok/pop/estrādes/vieglajā) mūzikā bija divi tīrradņi, kas stāvējā ārpus laika un jebkādiem priekšrakstiem. 

Dzeltenie Pastnieki ar saviem pirmajiem, Madonas rajona kultūras namā pa naktīm ieraktītajiem, izdomas pārpilnajiem lenšu elbūmiem (un toreiz pat ar Robertu Gobziņu pamatsastāvā, nerunājot nemaz par izcilo kvartetu), kas (ieraksti) un kuri (Ingus & Co) vēl šobrīd nav zaudējuši ne kapeiku no sava šarma un izcilības. 

Otri bija jauno rokmūzikas maksimālistu elki, harmoniju maiņām pārbagātie Daugavpils ELPA – iespējams viena no vissavdabīgākajām LV rokgrupām jebkad. Vismaz tā šķita toreiz. 

Bet ar mazliet apzinātu sarežģītību, harmoniju pārbagātību un (tā brīža pieredzei) muzikāli intelektuālu izsmalcinātību tā padomju laika nogalē tas bija kautkas mazliet nereāls. Arī īpaši tāpēc, ka no tikai 90km attālumā esošās Daugavpils mūzikas vidusskolas, nevis no lielās gana tālās Rīgas vai no Latvijas otrā pusē esošās Liepājas. 
Kā izrādās, ELPA pēc 14 gadu pāraukuma startēs rīt Bildēs

Patiess prieks, ka Tija ir dabūjusi to gatavu. Ja nu kāds tur būs – pievērsiet uzmanību. Bet es no solījumiem sameklēt viņu tā laika ierakstus ķeršos pie darbiem un meklējumiem. 

p.s. Un nu jau ir ienākuši pirmie pieteikumi palīdzēt. Ar ierakstiem. 

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers