Blog

Dec 18

Trīs stāsti no Steve Jobs – runa Stanford University izlaidumā (2005)

Bruce Nussbaum savā Business Week dizaina blogā pirms pāris dienām atsaucas uz runu, kas, viņaprāt, ir viena no iedvesmojošākājām runām, kādas viņam izdevies noskatīties.

Un noskatījies to, es nevaru nepiekrist – iespējams viena no labākajām runām, ko es esmu redzējis.

Tā ir Apple un Pixar dibinātāja, līdera un vizionāra Steve Jobs runa Stanford University izlaidumā 2005. gada vasarā. Trīs stāsti no viņa dzīves. Par viņa skološanās laiku. Par to, ka ir svarīgi ticēt tam, ka punkti vienu dienu savienosies. Par zinātkāres ("curiosity") un intiuīcijas nozīmi. Par mīlestību, zaudējumu un atgriezšanos. Par darbu. Par mīlestību uz to, ko tu dari. Par nāvi. Par dzīvi.

Es nebūšu oriģināls arī citāta izvēlē (12:29):

“Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be trapped by dogma, which is living with the results of other people’s thinking. Don't let the noise of others opinions drown down your inner voice. And most important – have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to became. Everything else is secondary”

Un varu tikai piekrist, ka vairāk nekā jebkad, tieši šajos vētrainajos laikos daudzas no šīm domām ir vēl jo daudznozīmīgākas. Daudz daudznozīmīgākas.

 • http://blogi.nozare.lv/zarins Uldis

  Video versijā nebiju redzējis, biju lasījis – jāpiekrīt, ārkārtīgi iedvesmojošs un nopietns stafs. Neskatoties uz to, ka neesmu milzīgs Apple fans, par šo uzrunu Džobsa priekšā cepuri nost (un kāju virsū).

 • DVD

  Biju so klausijies realaja laika, man liekas neparvertesim to, ta ir runa vinja stila nu varbut si ir nedaudz tendenciaozaka varbut pat varetu teikt ciniska. Whatever…Steve roks, tas nu skaidrs.

 • http://www.jobbi.com/ Blast free Resume Post

  Thanks, I really appreciate your willingness to help out. I will definitely keep you posted!

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers