Blog

Jan 29

Janvāra veiksminieki “viral video” frontē. Vai virzība uz visaugstāko kvalitāti?

Pirms nedēļas šķita, ka iepriekšējā ierakstā jau pieminēto "Cadburry" video tuvākās nedēļas neizdosies pārspēt nevienam klipam un "Cadburry" atkal uz ilgāku laiku iekārtosies dienas un nedēļas laikā YouTube vidē skatītāko video topu augšējā pozīcijā. 

Bet burtiski aizvakar Verners iesūtīja pāris dienas jaunu un tobrīd vēl maz pamanītu klipu – manuprāt, vienu no visu laiku labākajiem video darbiem, kas parādījušies YouTube vidē. 

Es pats jau pirmajā vakarā to noskatījos 7-8 reizes (tai skaitām – pētot, kā tas ir uztaisīts; jo īpaši time-lapse momenti). Un tomēr biju pārsteigts, ka nākošajā dienā klipa apmeklējumu skaits bija dubultojies (no 150'000 uz 300'000), vakardienas 24h laikā tas jau bija skatītāks par "Cadburry" uzacu deju (sasniedzot 500'000 klikšķus, tātad +200'000), šodien jau pāri 800'000 (tātad +300'000). Bet ne jau par cipariem ir šis stāsts ;) 

Otrs veiksminiece (kas vienlaikus varētu būt neliels sveiciens vai iedrošinājums  rīt pie Saeimas mājas iecerētajai Flash-Mob aktivitātei Latvijas Radio atbalstam) pēdējās 2-3 nedēļās ir reklāmas un telekomunikāciju marketinga blogos plaši apspriestā T-Mobile "performance" Londonas Vikotrijas stacijā. 

Pirmajās dienās pēc tā parādīšanās man bija ļoti lielas šaubas, vai tik liela investīcija izteikti "viral" kampaņā var attaisnoties. Un cik lielam jābūt klikšķu skaitam, lai bilance būtu pozitīva. Tagad ar 3'500'000 apskatēm tas varētu būt izdevies. Bet tomēr jāteic, šāda apjoma investīcija sagatavošanā un realizācijā ir bijusi ļoti liela uzdrīkstēšanās (spekulācija?) no T-Mobile puses. 

Šeit iespējams apskatīties pāris minūšu stāstu par to, kā tapa šī aktivitāte (tikai tie itkā-aculiecinieki gan intervijās izskatās tādi mazliet samāksloti un mazliet uztrenēti ;)):

Bet ir visiem trijiem veiksminiekiem ir viena kopīga iezīme – tie visi ir darbi, aiz kuriem ir milzīga investīcija un kuri ir nepārprotami orientēti uz visaugstāko idejas un izpildījuma kvalitāti. Kas varētu nozīmēt, ka "viral video" cīņu ringā ir ienākušanas ne tikai visaugstākās raudzes aģentūras, bet arī visprofesionālākās producēšanas kompānijas. Likmes aug un turpinās augt, līdzīgi kā augs arī investīcijas. Un ne visi būs (ir!) tik veiksmigi, kā pieminētie paraugi. 
  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers