Blog

Mar 14

Comedy Central un Jon Stewart pret finanšu populistiem

“I understand that you want to make finance entertaining, but it's not a f—– game,” 
Jon Stewart 

Kopš Bostonas pievārtē pavadītā studiju laika esmu nelabojams Comedy Central "Daily Show with Jon Stewart" fans. Un jau kādu pusotru gadu, kopš "Global Edition" svētdienās ir skatāms arī CNN, cenšos neizlaist nevienu epizodi. 

Bet tas, ko Jon Stewart ir paveicis aizvakar, pārspēj visu līdz šim redzēto. Tā ir atklāta, tieša un intelektuāla izrēķināšanās ar populismu un ārišķību, ko finanšu žurnālistikā piekopj ne viens vien TV kanāls. Bet jo īpaši, rādās, CNBC. Un vienlaikus tā, netieši, ir gan vairāku nozīmīgu šīs ekonomiskās recesijas iemeslu identificēšana, gan viens no spilgtākajiem sižetiem, par to, ko nozīmē būt žurnālistam un kāda ir žurnālista (un masu mediju) misija.  

Tātad aizvakar, 12. martā, Jon Stewart savā šovā, tiešajā ēterā un tiešu diskusiju bija uzaicinājis ar CNBC "Mad Money" šova vadītāju un kā izskatās arī lielu populistu Džimu Kārteru. 

Bet cimds tika mests jau 9. martā, ar šo epizodi (kas šajā nedēļas nogalē skatāma arī CNN), kas palīdzēs daudz labāk saprast kontekstu sekojošajai sarunai 12. martā:

Tālāk seko nerediģēta saruna, trijās daļās (vai arī pilnu interviju, vienā video, bet ar reklāmas blokiem, ir iespējams noskatīties šeit)

Jāpiebilst tikai tas, ka šo epizodi tiešajā pārraidē bija skatījušies 2,300,000 amerikāņu un pat prezidenta Obamas preses sekretārs Roberts Gibbs augsti novērtējis šo pārraidi un atzinis, ka viņi ar Obamu dienā pirms tiešraides pārrunājuši to. 


 • no_ielas

  Var redzeet, ka esi vienkaarshi populista Stewarta ‘fans’ – jaa, vinjsh arii pelna naudu un straadaa uz publiku, ja kas. Un nemaz nezini, kas ir Dzhims Kraamers (nevis prezidents Kaarters), un nezini, par ko ir vinja raidijums Mad Money, vai ne?
  Un ir nenormaali stulbi vainot Kraameru par to, ka vinjsh nezinaaja, kas notiks ar Bear Stearn akcijaam. Jaa, vinjsh bija/ir optimists un domaaja ka akciju tirgus var tikai augt. Bet taa domaaja gandriiz VISI. Jo taads bija tirgus tajaa briidii. Un 5 dienas veelaak tirgus bija savaadaaks. Nu un kas?
  Turklaat eksistee konkreeti SEC noteikumi, kas aizliedz ‘insider’ informaacijas publiskoshanu un izmantoshanu mahinaacijaas ar akcijaam. Un eksistee veselais sapraats, kas aizliedz njemt finansu padomu no kura katra Kraamera. Tikpat labi es tev (par velti) iedoshu padomu kaa deklareet tavus nodokljus, un es buushu vainiigs, kad izraadiisies ka padoms bija pilniigi greizs??? Smiekliigi. Atbilde ir — pats esi muljkjis, ja nedomaa ar savu galvu.

 • mg

  no_ielas jauneeekli, ir starpiiba vai tu sho padomu dod kaadam privaati, vai arii gana ietekmiigaa TV kanaalaa, kura viedoklii ieklausiisies miljoni

 • AR

  Komentetajiem un ZZ.. Isi par redzeto.. Tas ir zhurnalista darbs parbaudit informaciju kuru censhas iebarot.. nevis piepildit ar tukshu populismu un mulkjibam etera laiku bez moralas atbildibas.. Radit maanu ka pelniit biljonus var vienkarshi kjemojoties nepiepuloties ta teikt easy stila (ta pat to var attiecinat ari uz musu platuma gradiem).. uz papilnam esoshajiem autoplachiem celtniekiem shemam valdem utml..
  Bet te tika pacelta problema par moralo atbildibu. Pasaule mainas. Nevienam nav noslepums ka tagad retajam ir pashparliecinata attieksme par ritdienu.. kas notiks ka notiks utt. Varbut iznjemumi ir tie derivativu vieksmigi nospekulejushie kas tagad sezh un dzer kokteiljus.. Pasaule mainas un mes buvejam pashlaik vai atjaunosim pasauli no gruveshiem.. un tadelj mes domajam par savam kljudam. Un shi KLJUDA man patika.. jo var redzet ka pamazam cilveku tendence ir buvet jauno ekonomiku ar vairak un vairak ekologjiskas ekonomikas pirncipiem. Kas ir kas jauns atbildigs un interesants. Turpinot sho temu uz musu platuma gradiem.. domaju ka vairak tadus zhurnalistus vajadzetu pie mums. Es cienu KNL bet tas ari ir sava veida shovs par temu.. ka pashi politikji sak plest matus viens otram un uztaisa raidijumu nevis par to ka identificejas problemas un ka vinjas tiek atrisinatas. KNL noteik shovu laika.. 21.00 un ta varam turpinat. Bet man patika shis materials paldies neslinkajiem tautieshiem dalities.. varbut darot domajot virzoties ari mainisies musu platuma gradi nevis tikai dienas bez gaismas tunelju galos..

 • AR

  No_ielas jaunietim. Piekritu tev ka tas nav kriminali sodami cietuma liekami un akmenjiem nometajami. Bet tada attieksme – atrakstishanas neizpilde laika novilcinashana ir izteikta musu platuma grados. Saksiem no mazakajiem pasutijumiem LV. Neviens neatbild nekontrole ja lidz 10K lvl konkursa ir nepilnibas pec Min. kab. noteiktajam normam. Uz iesniegumiem tiek atsutiti n-tas lapas ar paskaidrojumiem kuriem ir pateretas n-tas stundas ierednju darbu utml. Respektivi ja mes nenesam atbildibu par lidzcilvekiem.. mes varam but pec brizha MULKJI. Piekritu ka jadoma ar savu galvu pienjemot lemumus bet regulas un normas noversh jau notikushus precedentus nevis veic preventivas darbibas.. un ta mes muzhigi liksim kajas prieksha un teiksim ka pashi vainigi ka neredzeja ka kaja prieksha.. Jautajums uz ko ir orientacija.. pelnit.. uz mulkjishiem vai inovacijam darbu utml un ar kadu riska ekspoziciju..

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers