Blog

Apr 16

Gada nozīmīgākais digitālais festivāls (Webby Awards 2009, Part I)

Viens no gada nozīmīgākajiem digitālajiem notikumiem, Webby Awards, tuvojas kulminācijai (uzvarētāju paziņošanai) 5. maijā. 

Webby_logo_pv

Un šī pasākuma svarīgākā daļa, manuprāt, ir sākusies aizvakar – Webby ir paziņojuši nominācijas visās kategorijās un, kas ir vissvarīgākais, dod iespēju balsot par uzvarētāju "Peoples Voice"

Tieši šī dimensija – tas, ka līdzās ārkārtīgi profesionālas žūrijas vērtējumam, ir iespēja balsot ikvienam un "Tautas Klases" balva ir vienā svarā ar profesionāļu vērtējumu – man šo festivalu padara jo īpaši nozīmīgu. 

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šogad nomināciju skaits ir audzis:

 • 72 kategorijas weblapu sadaļā, piecas nominācijas katrā
 • 16 kategorijas interaktīvo kampaņu sadaļā, piecas nominācijas katrā
 • 29 kategorijas "online film & video" sadaļa, piecas nominācijas katrā
 • 12 kategorijas mobilā marketinga sadaļā, piecas nominācijas katrā

Vienkārša matemātika: (72 + 16 + 29 + 12) * 5 = 645

645 pasaules labākie digitālās nozares darbi 2008. gadā jūsu vērtējumam. Vienlaikus tā ir arī iespēja iejusties festivāla žūrijas lomā (pamēģiniet izvērtēt šos darbus pāris dienu laikā?!) un iespēja pēc 5. maija savu izvēli salīdzināt ar izcilas žūrijas un visas pasaules interesentu balsojumu. 

Man personiski pēdējos trīs gadus Webby ir daudz nozīmīgās pasākums par Cannes Lions, One Show vai Clio Awards. Nu jau 13to gadu tas fokusējas tikai un vienīgi uz izcilību digitālajās lietās. 

Rītdiena ir @ Webby. 

Līdzīgi kā pēdējos pāris pavasarus, tuvākās nedēļas līdz žūrijas lēmumam veltīšu nesamērīgi lielu laiku, pētot, salīdzinot, mēģinot saprast, mēģinot atrast vairāk informācijas un ik pa brīdim ziņošu par vērojumiem un atradumiem. Un to pašu – veltīt laiku šim avotam – aicinu visiem, kam ir interese par komunikāciju digitālajā vidē un interese par līdzdalību starptautiskos festivālos. 

p.s. @ DOMINO BBDO ap Webby rezultātiem mēs maija vidū veidosim mūsu nu jau otro, nu jau rādās ikgadējo digitālo 4h semināru (konferenci? think-tank?) – darbiniekiem, domubiedriem un mūsu partneriem "Digitālajā Lietā". Par to vēl informācija sekos ;)  

 • http://www.asketic.lv mikelis

  Vienā no nominācijām Society/Government kategorjā (http://baybridge360.org/) development ir izstrādājuši latviešu jaunie censoņi.

 • http://zz.typepad.com Zigurds Zakis

  O, paldies, šo vēl nezināju,
  vai tu varētu atsūtit kautkādus tiešos LV kontaktus uz zigurds at domino pts lv, ja pazīsti viņus – es labprat uztaisītu ierakstu blogā un arī varētu palaist šo info uz vairāk nekā dažiem medijiem. Manuprāt, tas ir svarigi.
  PaldieZZ! zz

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers