Blog

Apr 7

Wikipedia latviešu valodā. Kāpēc?

Nu jau vairākās prezentācijās par "Digitālo Šodienu" un "Digitālā Laikmeta Iespējām mazajiem un vidējiem uzņēmējiem" esmu runājis par to, kāpēc ir tik svarīgi veidot ierakstus Wikipedia latviešu versijā

Kaut vai tāpēc, ka pagājušā gada novembrī bija tikai 17'500 ieraksti, bet pirms pāris nedēļām – tikai 22'500 (latviešu valodā). Tikai. Kaut vai tāpēc, ka satura nabadzība latviešu valodā ir kļuvusi par vienu no galvenajiem digitālo prasmju ("Digital Literacy") attīstību kavējošajiem faktoriem, jo īpaši auditorijās, kas nepārvalda angļu vai krievu valodu.  

Neskatoties uz visiem Wikipedia plusiem un mīnusiem tā ir kļuvusi par nozīmīgu uzziņas un tālākmeklēšanas avotu digitālās informācijas laikmetā. Un visu mazo nāciju problēma (iespēja?) ir mazs ierakstu skaits dzimtajā valodā. 
Pirms brīža atradu nelielu shēmu no BBC, kurā apkopoti ieguvumi no Wiki satura veidošanas. Tie varētu būt izmantojami gan sevis, gan klientu pārliecināšanā par līdzdalību Wiki satura veidošanā. Ņemiet par labu. Un izmantojiet, ja šķiet noderīgi:
Wiki_UK_BBC_strategy


via: BBC
  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers