Blog

Aug 30

IKEA, ex-Salvation Army un tirdzniecības uzņēmumu weblapu nākotne

IKEA joprojām šķeit esam viena no vadošajām kompānijām digitālo instrumentu izmantošanā savos marketinga risinājumos, jo īpaši, kad runa ir par atsevišķu produktu vai pakalpojumu mini-lapām. Manos prezentāciju atbalsta krājumos ir vismaz pusducis piemēru. 

Jaunākajā IKEA mikrolapā (mini-site), gluži kā visās iepriekšējās, atkal nevainojami sabalansēti visi "mediji" – vizuālie risinājumi, mūzika, video – un arī nevainojama pieredze ("customer experience") un nepārspīlēts produkta piedāvājums. 

Picture 28

Viss būtu skaisti, ja tikai ne viena lieta … 

…. tas viss tik ļoti atgādina vienu no, manuprāt, visu laiku labākajām tirdzniecības risinājumu weblapām, pirms pusotra gada Webby Awards ieguvušo Norvēģijas second-hand "Salvation Army" veikala mājas lapu, kas, manuprāt, ir nevis par vienu, bet par divām galvastiesām pārāka. 

It visā. No stila tīrības līdz izpildījuma niansēm. 

Picture 38

Šo lapu esmu izmantojis nu jau neskaitāmās prezentācijās un to arī darīšu turpmāk, jo pēc apmēram pāris mēnešu nepieejamības tā atkal ir apskatāma un … kļuvusi par "Fretex" mājas lapu, pilnīgi nemainīgā izskatā:

Picture 35

Jebkurā gadījumā, gan IKEA, gan ex-Salvation-Army weblapas ļoti skaidri iezīmē vienu no nozīmīgiem marketinga risinājuma attīstības virzieniem, jo īpaši tirdzniecībā un pakalpojumu nozarēs. 

Izrādās, pateicoties platjoslas pieslēgumu izplatībai mūsu mājās, arī izmantojot internetu iespējams nodrošināt pilnvērtīgu "iepirkšanās pieredzi" ("shopping experience"), pie tam izmantojot gandrīz vai visas maņas un medijus – skaņu, attēlus, video, interaktīvus risinājumus. Tādējādi, līdzās racionālām un informācijas pārsātinātām pārdošanas weblapām (Amazon, e-bay u.t.t) arvien vairāk tiks piedāvātas arī "iepirkšanās vides", kuras piedāvās samērā izvērstu "iepirkšanās pieredzi". 

Abas augstākminētās lapas ir labi piemēri. Bet tas ir tikai sākums, jo skatoties uz Adidas, Nike un daudzām IT&T mājas lapām redzams, ka iespējams iet vēl daudz tālāk. 

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers