Blog

Sep 30

LIAA semināru prezentācija (2009): dizaina domāšana biznesā un uzņēmējdarbībā

Pielaboju un padaru pieejamu šī gada prezentāciju LIAA semināros "Uzņēmuma marketings digitālajā" laikmetā: dizaina domāšanas un digitālo instrumentu radītās iespējas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem." Slaidi gan vairāk ir kā pamats un pieturas punkti pusotras stundas stāstījumam. 

Šogad fokuss uz dizaina nozīmes pieaugumu, dizaina mainīgo lomu, dizaina domāšanas pamatprincipu pielietojumu mazā un vidējā biznesa ideju attīstībā; un noslēgumā arī pāris atziņas par zīmolu veidošanu šajā, augstas neskaidrības un fragmentācijas, laikā. 

Mazliet modificēta un uzlabota pēc Liepājas pasākuma, šodien Jelgavā prezentācija jau "aizgāja" gludi un dinamiski, uz nākošajām vēl tikai jāpievieno pāris vizuāli piemēri. 

Šodien vēl visa diena Jelgavā, nākošnedēļ seminārs Valmierā (8/10), pēc tam Daugavpilī (14/10) un Rīgā (20/10). Vairāk informācijas, tai skaitā par iespējām reģistrēties, LIAA mājas lapā. 

 • Edge

  Pielabo un pilnveido – lai ir lielāka loģiskāka saistība.
  – Ja jau dizaina loma ir radīt vērtību lietotājam ( 22-ais slaids ), tad jau loģiski būtu to uzsvērt arī zīmola/brenda skaidrojumā ( 59-ais slaids ). Uz reālu taustāmāku rezultātu orientētajiem praktiķiem jau droši vien interesē kas vairāk (labumi) atdevē no zīmolā investētā, ne tikai cipari par patērētāju nemitīgi mainīgajām/gaistošajām asociācijām un pazīstamību.
  ‘’ An economic tool that provides value for its owner and also value for its buyer.
  – Something that is identificable by the buyer and the seller and creates value for both ‘’ (vairāk sk. – Brand Babble: Sense and Nonsense About Branding by Don E. Schultz and Heidi F. Schultz )
  p.s.
  41-ā slaidā ir viena gramatiska kļūdiņa vārdā PLATFORMAS

 • http://www.e-notars.lv/ Jurijs

  Liels paldies par semināru Liepājā!
  Iedvesmojos un uztaisīju savu tālmācības
  projektu http://www.youtube.com/watch?v=6rFw2x2ujyQ&feature=player_embedded
  Veiksmi vēlot,
  Jurijs

 • http://profile.typepad.com/zigurdszakis Zigurds Zakis

  To: Edge. Paldies par ieteikumiem, kļūdas labotas jau uz Valmieru. Par zīmolu lomu šajā laikā varētu stāstīt vēl pāris stundas, šajā prezentācijā tikai neliels pieskāriens, samērā virspusējs. Un līdzīgi kā visai prezentācijai – drīzāk ar domu radīt interesi, iedvesmot un parādīt avotus, nekā dot visas atbildes. Thx!

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers