Blog

Dec 8

Mobilo operatoru Ziemassvētku kaujas Amerikā (papildināts)

Ziemassvētku cīņas starp lielajiem telekomunikāciju (mobilo telefonu) operatoriem pilnā sparā norisinās arī Amerikā. Šeit pāris paraugi. 

1. 

Cīņa sākas ar Apple, kurš piedāvā jaunāko tik vienkārši-izglītojošo TV klipu par iPhone iespējām "There is an app for that", turpinot dzīt cauri ("Hammering Through", citējot Klintona padomniekus) galveno ziņu jau otro gadu un vienlakus apmācīt jaunienācējus mobilo datoru tirgū par iespējām, ko tehnoloģijas ienes viņu dzīvē. Reklāma, kas vienkārši un nepārprotami runā arī par patērētāja ieguvumu (vērtību).

2. 

Verizion atbild mazliet sarkstisku un ar tiešu sitienu pa vienu no iepriekšējās reklāmas vājajām vietām "There is a map for that". 

3. 

AT&T atbilde, ilgi negaidot, mēģinot piešķirt cilvēcisku seju komunikācijai, vienlaikus ar tiešu sitienu pa Verizon un vienlaikus rosinot izmēģināt pilnīgi jaunu "iespēju" runāt un rakstīt vienlaicīgi.  

Vai tas ir nepieciešams? Vai tas ir ērti? … par to, protams, ne vārda, bet stratēģiski ļoti precīzi – ironiskā veidā parādīta jauna, iespējams nemaz ne tik nepieciešama, bet atraktīva iespēja, kura tik ļoti mainīgajā digitālo tehnoloģiju laikā kaut uz brīdi var izskatīties pēc atraktīvas komunikāciju priekšrocības. 

Nepārsteidz, bet spēcīgi arī tas, ka AT&T šajā gadījumā ļoti cieši nāk kopā ar Apple – samērā nesitama kombinācija. Lai gan, kas zina. Gaidīsim ceturto sēriju. 

=== papildinājums #1 ===

4.

Izpēte turpinās. Nezinu, vai tas tieši attiecas tieši uz šo cīņu, bet te vēl viens Verizon veikums pirms nedēļas. Ne bez mājieniem pieminēto konkurentu virzienā :). Un …. sadarbībā ar Google :) 

 • http://emcebe.com/ Skumbrija

  Šis man patikās. Būtu interesanti salikt līdzīgā veidā arī LMT un Tele2 reklāmas rulīšus. Tā teikt kurš kuru.

 • master

  krutakais jau tas, ka vini var natuuraa pateikt esmu labaks par to un to konkurentu. LV ta nevar – var tikai pamatojoties uz kaadu oficialu peetijumu cik atminos

 • Evija

  Zigurd, šis bija manā gaumē, paldies par apkopojumu :)

 • Edge

  ‘ Think global – act local ‘ – un nekādas dižķibeles apjomi joprojām nespēj pārliecināt īstenos globālistus-interneta sērfotājus sekot ieteikumam – vismaz nedaudz vairāk paskatīties un pavērtēt konkrētāk pašmāju notikumus ?

 • http://www.observations.lv fich

  Diemžēl pēdējo video nerāda. Bet Verizon un AT&T cīņa no AT&T puses šķiet tika uzsākta ar šo klipu: http://www.youtube.com/watch?v=wjwBHqa6lZI

 • http://profile.typepad.com/zigurdszakis Zigurds Zakis

  Paldies par komentāriem!
  Pēdējo klipu nomainīju, tiešām bija pazudis.
  To Edge: var jau pavērtēt arī vietējos notikumus un to arī daru, vismaz pats priekš sevis un savas aģentūras, bet tomēr dalos vairāk ar novērojumiem no pasaules. Manuprāt, tas ir noderīgāk. Visiem. Bet vienmēr esmu gatavs (kā pionieris) arī padiskutēt par pašmāju norisēm un arī mūsu veiksmēm un ne-tik-ļoti-veiksmēm ;)

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers