Blog

Dec 21

Gandrīz vienīgā drošā sociālo platformu stratēģija

Englishman-50 

Un to ir nodefinējis Stings, 1987. gadā. Dziesmā par svešinieku lielā, urbānā un viņam, britu iezemietim, mazliet nesaprotamā, bet vienlaikus tik ļoti vilinošā pilsētā. Tieši tādā, kāda tik daudziem šobrīd ir jauno digitālo iespēju un sociālo platformu radītā vide. 

Manuprāt, šīs dziesmas galvenā frāze ("Be yourself no matter what they say") ir visvienkāršākais un visprecīzākais līkums darbībai sociālajos tīklos un digitālās vides izpausmēs. Likums, kuru tik daudzi jaunienācēji, jo īpaši korporatīvajā segmentā, ignorē. Likums, kura ignorēšanas rezultātā rodas uzskats, ka "tas Twitter nav priekš manis" vai "tie sociālie mediji nav priekš manis/mums". 

Sociālās platformas un digitālā vide dod agrāk neredzētas iespējas parādīt savu personību, vai tās savas personības daļas, kuras ir vai varētu būt interesantas citiem; dalīties lietām, kas tev ir svarīgas, nozīmīgas vai interesantas; uzturēt attiecības un sarunu ar līdzīgi domājošajiem. Bet vienlaikus – ir gandrīz neiespējami, ka ilgstoši un izkalkulēti tavā vietā sociālajās platfromās, jo īpaši jau Twitterī, piedalās kāds cits – kāds PR, vai vēl ļaunāk "jauno mediju" speciālistiņš vai aģentūra. Tas tomēr būs viņš, nevis tu. Tāpat kā vēstules tavā vietā nevar uzrakstīt vai piezvanīt vecākiem tavā vietā nevar kāds cits. 

Bet tieši tāpēc visdrošākā stratēģija ir "Be yourself no matter what they say". Twitter, kā šī laika koncentrētākajām izpausmēm un vienlaikus arī kā lielākā mūsu ikdienas simulācija reālā, šī likuma darbību parāda visprecīzāk. Ja tev ir ko teikt, ja tu dari un daries, būšana Twitterī ir vienkārša; ja tu mēģini tēlot kādu citu, izdomāt un izkalkulēt … . 

Pielikumā arī dziesma. Tajā ir vairāk nekā daži vēl citi zemteksti un slāņi. 

 • http://bbq.lv kalvis

  Feins raksts! Ir vēl tāds faktors kā stereotipi, kas daudziem traucē uztvert vai sniegt patiesu informāciju vai priekšstatu.

 • Edge

  >Kalvis – Feins raksts, feina dziesma – bet pasaule, diemžēl, sen jau nav tāda, kāda bija 1987.g. Ir notikušas daudzas pozitīvas un negatīvas lietas. To jau vērojot Kopenhāgenas sammitu TV ziņās nevarēja nepamanīt – to, ka vadlīnija/stratēģija ”Be yourself no matter…” ir slidens ceļš uz nekurieni….vēlme gremdēties virtuāljā ne-realitātē, vēlme turpīnāt nodarboties ar ”stikla pērlīšu spēli” norobežojoties no nepatīkamām lietām. Slidens ceļš….

 • Marianna

  Paldies .. ļoti patikās domas gājiens!

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers