Blog

Jan 30

Par klientiem

Viens no izcilās dizaina kompānijas Pentagram partneriem, dizaina bloga Design Observer līdzautors Maikls Bieruts apmēram 35 minūšu videostāstā, kuru pirms pāris nedēļām viņš prezentējis plašākai Ņujorkas dizaineru sabiedrībai, kā arī sekojošajā jautājumu-atbilžu sesijā.

Personiskajā pieredzē balstīts stāsts par to, kā veidojas klienta un dizainera attiecības, ko klienti sagaida no dizainera un ko dizaineris no klienta, kādi ir daži no priekšnosacījumiem izcila darba tapšanai u.t.t. Vismaz ducis ļoti precīzu atziņu. 

Manuprāt, obligātā skatāmviela ne tikai visiem radošajās, jo īpaši dizaina un reklāmas nozarēs iesaistītajiem, bet arī visiem, kuri veic viena vai otra veida darbu klienta uzdevumā. 

Un nemaz nebūtu par skādi, ja šo video redzētu arī iespējami plašs klientu loks. Pie izciliem darbiem, lielākoties, varam nonākt tikai tad, ja uz to tiecamies abās pusēs un ja mēģinām iespējami labi saprast viens otru. 

Skatieties, vērtējiet un arī droši pārsūtiet saiti vai re-tīvojiet – rosiniet skatīties un domāt līdzi.

via @designobserver

 • http://profile.typepad.com/janispolis JanisPolis

  Paldies, ka padalījies, ļoti labs.

 • http://www.mind.lv Kaspars

  Labs video, un man šķiet, ka tas, ko uzņēmējiem Latvijā beidzot vajadzētu iemācīties darīt, ir klientu vajadzību izzināšana. Lai arī mehānisms ir gaužām vienkāršs – jautājumu uzdošana un aktīvā klausīšanās, tomēr ir jāmāk pareizi uzdot jautājumus un ir jāmāk klausīties. Labā ziņa ir tāda, ka šīs prasmes ir iespējams apgūt un uztrenēt, ja vien ir vēlēšanās un viss kārtībā ar pašvērtējumu un paškritiku.

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers