Blog

Mar 31

Sveiciens Lieldienās no KitKat: “Jesus KitKat”

Izcils projekts ar lielu "viral" potenciālu no Holandes, no pagājušā, 2009. gada krājumiem. Jo īpaši jau tuvojošos Lieldienu kontekstā. 

Gan aģentūra, gan klients, izsakoties pirms gadiem divdesmit pieciem leģendārā raidījuma "Apvārsnis" valodā, saņem vairākus žetonus: 

 • žetons par spēju reaģēt uz ziņām un uz mediju kontekstu (vai, kas nemaz nav izslēgts – pašiem tā radīt); 
 • žetons par uzdrīkstēšanos aizskart šo pretrunīgo un reizēm tik liekulīgo tēmu;
 • žetons par klientam par uzdrīkstēšanos šādu projektu apstiprināt un nenobīties no bažām par aizspriedumiem un riskiem;
 • žetonu par uzdrīkstēšanos iet līdz galam; 

Jo galu galā – vislielākais risks marketinga komunikācijā ir palikt tik ļoti "korporatīvi pareizajā", "ierēdnieciski vilinošajā" un mānīgi drošajā, bet vienlaikus visneefektīvākajā remdenības un drošas viduvējības zonā. Zonā, kur darbi atstāj vienaldzīgu un tādējādi ir neefektīvi un nevienam nevajadzīgi. Zonā, kur zīmolu resursi tiek tērēti, nevis investēti. 

Galu galā šajā informācijas pārpilnības un sociālo tīklu laikmetā viens no galvenajiem aģentūras (un arī klienta) uzdevumiem ir atrast veidu, kā panākt, lai mūsu potenciālais klients izkustās no vienaldzības un komforta zonas. No zonas, kurā viņš ignorē jebkura veida vēstījumus par šo tēmu. Neliela provokācija par vai pajokošana par visnotaļ pretrunīgu tēmu, jo īpaši ja tā ir kontekstā ar zīmola vēstījumu, nav tas sliktākais sākuma punkts. 

 • http://profile.typepad.com/gatis Gatis Murnieks

  Piekriitu par kontekstu, reakcijas aatrumu, drosmi.
  Veel 2 domas:
  1. taadu risinaajumu ar packshotu, kuraa tikai daljeeji redzams logo var atljauties pasaules liimenja brendi ar veesturi un izkoptu saukli, kuriem atpaziistamiibas taapat netruukst, ja nu vieniigi ciinjai par top-of-mind
  2. cik drosmiigai buutu jaabuut shiis idejas versijai, lai reklemeetu nepaziistamu brendu un kaa iesaistiit papildus kanaalus, lai zinja izvilktu ilgaak par video mineetajaam 10 dienaam slavas?
  Un insaits par cilveeku veelmi redzeet lietas, kur to nav, reiz uzrunaaja arii mani, kad radiiju sho: http://bit.ly/4um7ZM

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers