Blog

Apr 11

Amazon un mazliet sazvērestību teorijas?

Picture 47
 

Jā, man pāris dienas kaut kur ir noklīdis Olympus fotoaparāta bateriju lādētājs. 

Jā, es visai intensīvi pēdējās divas dienas Internetā meklēju iespējas iegādāties to Maskavā, kas izrādījās neesam viegls uzdevums.  

Jā, vakar vakarā es izprātoju vēl vienu vietu, kur es to varētu būt nolicis darbā, bet tas nav risinājums šādām saulainām brīvdienām. 

Jā, šodien, kad subjekts nebija iegādājams pāris lielākajos foto veikalos, labu un nākotnē noderīgu (ar papildus autu-lādētāju) aizstājēju izdevās iegādāt vienā no pāris elektronikas mega-tirdziņiem pie metro "Novije Čerjomuški" (diez kā tas skanētu latviski?).  

BET (!!!!!)

NĒ, es pilnīgi noteikti pēdējās dienās nemeklēju Olympus bateriju lādētāju Amazon (Jā, es visai daudz pētīju Kindle iegādes lietderību vai nelietderību) 

NĒ, es nekad Amazon neesmu pircis (un šķiet arī meklējis) neko, kas saistīts ar Olympus. 

Tad kāda mārrutka (kr. val.) pēc Amazon manā personalizētajā rekomendāciju logā (skat. attēlu), man visi trīs rekomendētie piedāvājumi ir saistīti ar Olympus baterijām? 

:) 

Pie tā, ka es kopš studiju beigšanas (4 gadus un 8 mēnešu) no Amazon neesmu pasūtījis neko izņemot grāmatas, grāmatas, grāmatas, varbūt vienu DVD un grāmatas. Un grasos palielu grāmatu paciņu ar grāmatām par tēmām, kas ir uz robežas starp radošām, sociālām un digitālām lietām, pasūtīt tuvākajās dienās. Tā, lai tā mani sagaida Rīgā maija sākumā un tad ceļo man līdzi atpakaļ. Bet ticiet man, tur nav nevienas grāmatas par Olympus :)   

 • http://saprge.wordpress.com/ saprge

  augstākā vara Tevi sveicina!
  uzskatāms trillu veiksmes piemērs – i ne zini, i ne mani, bet ir.

 • http://profile.typepad.com/pundurs Pundurs

  Varbū Amazon privātuma polisē sīkdrukā ir rakstīts, ka arī viņi zina, ko tu rīllaifā dari. Kad kaut kur ej, paskaties vai tev neseko vīriņi uzvalkos.

 • http://profile.typepad.com/zigurdszakis Zigurds Zakis

  Ai, neies tērēt laiku privātuma polisei – lai tik seko. Pirmkārt – nekā slēpjama. Otrkārt – ir cerības, ka mēģinot atšķetināt manu darbības algoritmu viņi nosvilinās savus (personiskos) procesorus :D

 • http://emuars.lv Eliks

  Teorētiski – vai neesi meklējis kaut ko par lādētāju iekš Google? Cookies? Browsing history?
  Man bija līdzīgs šoks, kad es vienu dienu ierakstīju firefox adresbārā “www” un man pirmais suggestions izleca “www.inord.lv”, kuru es ne biju vēris vaļā jau kādu mēnesi (šī ir reti izmantojamā mana alternatīvā banka). Pats baismīgākais ir tas, ka es rakstot “www” tieši gribēju rakstīt …. inord.lv
  Scary!
  Bet vispār amazon ir slavens ar savu “rekomendāciju” engine

 • http://profile.typepad.com/zigurdszakis Zigurds Zakis

  Kā jau minēju ierakstā – esmu meklējis Olympus bateriju un pie tam tā visai sirsnīgi, gan Google, gan Yandex.ru (kas, šķiet, ir efektīvāks lapās krievu valodā).
  Amazon rekomendācijas par grāmatām strādā samērā labi (nu katrā ziņā ne tik truli pa tiešo), bet iespējams tas tāpēc, ka pasūtu grāmatas jau no deviņdesmito gadu otrās puses, līdzās tam daudz un regulāri izmantoju Amazon grāmatu (un saistīto vai līdzīgo grāmatu) sākotnējais pētniecībai. Ar elektroniku pirmo reizi pēc gandrīz pieciem gadiem, varbūt tāpēc tā metās virsū :D
  .

 • Valdis

  Īpaši jautrs izskatās Amazon piedāvājums dēļ atrādīto preču komplektācijas: lādētājs Tev der, bet abas baterijas – nē:). Tiešām, par ko domā Amazon?…

 • pieZZīmes

  Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
 • Kategorijas

 • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers