Blog

Apr 17

Interneta klips, tautā kļūdaini saukts par flash-mob

Ilgi nebija jāgaida, lūk vēl viens internet-klipa inscenējums no kategorijas, kas tautā un šaurās profesionāļu grupās pilnīgi nepamatoti saukta flashmob vai par viral klipu (konkrētais klips nekādā ziņā pagaidām nav kļuvis par viral globālā mērogā – divās nedēļās "tikai" 100k apskates). 

Lai arī šī kampaņa šķiet daudz trāpīgāka, patiesāka un galvenajam vaininiekam pārsteidzošāka par visām dejošanām un dziedāšanām stacijās un lidostās, paveikta ar minimālu investīciju, nedomāju, ka konkrētā aktivitāte tikusi atkārtota vairāk reizes, nekā bijis nepieciešams klipa nofilmēšanai.

Tādā ziņā pēdējās nedēļās tik ļoti populārais un vai visos Latvijas protālos pārpublicētais TNT Beļģijā filmētais klips ar nu jau 23 miljonu apskatēm, škiet, ir bijis gan viens no zīmolam atbilstošākajiem, gan veiksmīgākajiem. Arī tāpēc, ka tur neviens neslēpjas un nemēģina radīt iespaidu, ka aktivitāte atkārtota vēl un vēl – vienkārši režisēts uzstādījums, kas pastiprina TNT galveno ziņu "Your Daily Dose of Drama" interneta video vajadzībām.

Tas gan nemazina manu skepsi un visai uzmanīgo (kritisko?) attieksmi pret šāda veida atrakcijām un to ROI, neskatoties uz atsevišķām izkalkulētām vai nejaušām veikmēm. Līdzīgi, kā kļūdaina šķiet to saukšana par flash-mob - klips interneta videi, lai arī incinēts, tomēr ir un paliek klips; imitēt notikumu reālā laikā ir tikai viena no daudzajām tehnikām, kas atsevišķos gadījumos palīdz sasniegt visnotaļ vērā ņemamus rezultātus.

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers