Blog

Jan 4

2012. gada 15 lasītākie ieraksti manā blogā

2012

Neskatoties uz garo piespiedu atvaļinājumu gada vidū un ļoti apzināti ieturēto brīvstratēģa režīmu, 2012. gads tomēr ir bijis pat negaidīti ražīgs un rezultatīvs. Ir palīdzēts pāris aģentūrām uzvarēt pāris konkursos (2 no 3, kur iesaistījos), ir bijusi aktīva līdzdarbošanās vairākos nozīmīgos projektos un palīdzēts radīt pāris digitālas un ne tik digitālas stratēģijas. Un ir bijis negaidīti daudz prezetnāciju (vairāk nekā 40: no pāris intensīvām 2 dienu apmācībām līdz 20 – 30 minūšu prezentācijām par plašu tēmu loku) un ar to veidošanu saistītās izpētes. 

Kā jau gada sākumā pienākas – ar Google-Analytic-palīgu neliels apskats par pagājušā gada populārākajiem ierakstiem šajā blogā – 15 lasītākie ieraksti:

 

1) Nomaļus stāvoša vērotāja piezīmes par radošo komunikāciju nozari un marketinga komunikācijām Latvijā 2011./2012. gadu mijā.

Vērtējums par 2011. gadu Latvijas komunikācijā, reklāmā, radošajās nozarēs un klientu-aģentūru attiecībās un pāris prognozes par 2012. gadu. Laba iespēja šobrīd salīdzināt prognozēto ar notikušo. Turēt pie vārda. 

2) Latvijas reklāmas nozares gaismas pils (2001-2011).

Mazliet plašāks kopsavlikums par Latvijas reklāmas mediju tirgus tendencēm, kas balstīts pēdējo 10 gadu mediju tirgus pētījumu datos.  Ieraksts, kas "nāca" ļoti lēnām un parasīja vislielāko sagatavošanas laiku. 

3) 100 iemesli kāpēc dzīvot Igaunijā ir labi, pankūkas ar Īslandes prezidentu un mūsu "informatīvās kampaņas".

Pēc visai sausajām valsts vadītāju uzunām pagājušo gadu sagaidot un masīvā "informatīvo kampaņu" –  pārdomas par stagnāciju valsts komunikācijā ar iedzīvotājiem un divi izcili kaimiņvalstu vadītāju (Igaunijas un Īslandes) komunikācijas piemēri.  

4) Kā sagatavot darba pieteikumu radošajiem festivāliem?.

Kā sagatavot efektīvu integrētās kampaņas pieteikumu reklāmas festivāliem? Faris Yakobs prezentācija izrādījusies noderīga aģentūrām ne tikai gada sākumā. 

5) Think TV 2020: par televīzijas nākotni un par komunikācijas šodienu.

Īsfilmu sērija ar viedokļiem par televīzijas nākotni un vienlakus arī par komerciālās komunikācijas šodienu. Vienkārši un bez svešvārdiem. Gan klientiem, gan radošajām un stratēģiski-radošajām aģentūrām, gan mediju aģentūrām. 

6) Mēs, tīkla bērni.

Pāris spilgti citāti un atziņpilns dokuments par interenta paaudzes vērtībām no Polijas. AKKA/LAA pat pamanījās moralizēt komentāros. Palika neatbildēts. 

7) Meistarība un prakse komunikāciju arodā.

Prezentācija LADC un Latvijas Institūta konferencē. Tēma, kura jau tiek turpināta un 2013. gadā būs pieejama ievērojami plašāka un dziļāka prezenetācija. 

8) "F*** you international beer producing assholes", jeb izcila alus kampaņa

9) 100 tendences, kurām pievērst uzmanību 2012. gadā

10) Kā top prezentācija?.

Tā kā biju saņēmis vairākus lūgumus pastāstīt par to, kā top manas prezentācijas, gatavojot vienu no tām pievērsu uzmanības procesam un to dokumentēju. 

11) Experience Virgin America: interaktīvā video (televīzijas) iespējas vs. klasiskais TV klips.

Virgin America uzskatāmi parāda interaktīvās TV iespējas un lomu integrētajā kampaņā. 

12) "Bye, bye TV"? Vēl ne.

Vēl viens ieraksts par mainīgo TV lomu un video satura izplatīšanas jaunajām iespējām. Un video "TV lūgšana digitālajā laikmetā"

13) Paplašinātā Google zīmolu ģimene, jeb atrodi nu atšķirības! 

Vairāku pasaules megakorporāciju tik ļoti līdzīgās izmaiņas zīmolu koropratīvajā identitātē rosināja ar smaidu izveidot nelielu kolāžu. 

14) Tendences 2013. Tehnoloģijas, dizains, komunikācija, marketings

15) Digitālie risinājumi valsts pārvaldē: Kā > Ko 

Atbalsta slaidi manai prezentācijai Valsts Kancelejas un VARAM konferencē "Valsts pārvaldes e-revolūcija: risinājumi e-pakalpojumiem un e-komunikācijai.

——

Laika mašīna: 2011. gada 10 lasītākie ieraksti manā blogā

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers