Blog

Mar 28

Biežāk sūtiet klientu uzdevumus atpakaļ!

"Demonstrating, 
that we can be doing amazing things 
with their briefs"

Dienvidāfrikas TBWA tīkla aģentūras dizaina "spārns" demonstrē radošu klienta uzdevuma (Client Brief) pielietojumu.

Bet aiz tā estētiskās, varbūt pat mazliet mānīgi ārišķīgās formas slēpjas gan klientiem, gan aģentūrām ļoti nozīmīgs vēstījums:

                     "Biežāk sūtiet darba uzdevumus atpakaļ klientiem!"

Sūtiet atpakaļ vai karsti diskutējiet par uzdevumiem, kuri darba izpildījumam uzliek nevajadzīgu ierobežojošu rāmi; gan tos, kuri vēl pirms zināma galvenā ideja un radošā stratēģija aicina fokusēties tikai uz masu medijiem, gan arī tos, kas rosina ar šķietami lētākajiem sociālajiem instrumentiem risināt uzdevumus, kuriem būtu nepieciešama kampaņa masu medijos. 

Sūtiet atpakaļ vai piedāvājiet alternatīvas uzdevumiem, kuros piemirsts par dizaina iespējām vai kuri nepaģēr mūsdienīgu interaktīvo tehniku un sociālo instrumentu izmantošanu. 

Lūdziet pārformulēt uzdevumus (brief), kuros nav skaidri definēta komunikāciju loma kopējo biznesa mērķu sasniegšanas stratēģijā.

Sūtiet atpakaļ uzdevumus, kas nav pienācīgi sagatavoti, nav skaidri un fokusēti, tos, kuros, tos, kuros klients nav izdarījis mājasdarbu vai arī kopīgā dara sesijā nofoksējiet tos tā, lai tie būtu nevis tikai formāls, birokrātisks dokuments, bet sākuma punkts izcilas kampaņas radīšanā. 

Kāpēc? 

Tāpēc, ka tas ir ne tikai aģentūras, bet arī klienta interesēs. Un visvairāk – klienta interesēs. 

Labs, pārdomāts, fokusēts, radošs uzdevums aģentūrai (brief) kopā ar iedvesmojošu uzdevuma sesiju (briefing) ir nozīmīgs radošas, veiksmīgas kampaņas priekšnosacījums un bieži vien iezīmē robežšķirtni starp ļoti labu un tikai labu kampaņu (un tātad – arī rezultātu). 

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers