Blog

Mūsdienīgas intervijas paraugstunda
Feb 21

Mūsdienīgas intervijas paraugstunda

Gluži vai saskaņojot ar Baraka Obamas ilggadējā komunikāciju stratēģa Deivida Akselroda autobiogrāfijas “Believer. My Fourty Years in Politics” iznākšanu pagājušās nedēļas vidū (pēc pirmajām piecpadsmit nodaļām tā šķiet esam aizraujošākā no sešām-septiņām par ASV pēdējās desmitgades politiskās komunikācijas spēlētāju gaitām un par kampaņām izlasītajām, līdzās Joe Trippi “Revolution Will Not Be Televised”), šonedēļ kārtējo mūsdienīgas politiskās komunikācijas un stāstniecības meistarklasi sniegusi no ASV prezidenta komunikāciju komanda.

Sadarbībā ar VOX tapusi mūsdienīgi, pievilcīgi iepakota, padziļināt intervija, kurā sarežģītu, daudzslāņainu jautājumu skaidrošanai līdzās pamatekstam un “runājošās galvas” video  ar izdomu tiek izmantots plašs sen zināmu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu loks (titri, grafiki, vizualizācijas).

Screen Shot 2015-02-21 at 10.36.17

Video un interaktīvais teksts papildina viens otru. Četri video tīzeri izceļ un pastiprina intervijas abu daļu galvenās idejas, emocionāli padziļina tekstuāli-vizuālo vēstījumu (“dot tam balsi”) un ved uz pilno intervijas tekstu, tekstā un tā ilustrācijās iespējams pakavēties pie detaļām, faktiem un skaitļiem, bet tiem, kas dod priekšoroku video, nevis lasīšanai, ir pieejami ari divu intervijas daļu pilnie video (par ekonomiku un iekšpolitiku un par šībrīža pasaules kārtību un ārpolitiku), katrs apmēram pusstundu garš, līdz ar kopā tā patiešām ir paraugstunda.

Vēl daži piemēri:

Par ekonomisko un ieņēmumu nevienlīdzību sabiedrībā:

Par ārpolitiku:

Intervijas pamatteksts ar atsaucēm un piezīmēm:

Screen Shot 2015-02-21 at 09.26.47

To, ka tas nav bijis nejaušs vienas dienas projekts, apliecina arī projekta dalībnieku (un izmantoto kompetenču) pilnais saraksts:

Screen Shot 2015-02-21 at 10.10.39

  • pieZZīmes

    Komunikācija・Stratēģiskā plānošana・Stratēģija・Mārketings・Reklāma・Dizains・Mediji・Digitālais laikmets
  • Kategorijas

  • Saņem ziņu par jaunu ierakstu e-pastā

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers